ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA   30 grudnia 2018

  1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
  2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na specjalne nabożeństwo o godz. 17:00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
  3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9:00 i 18:00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Jest to święto nakazane, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
  4. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W czasie kolęd rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych na renowację kościoła. Plan kolęd na parafialnej stronie internetowej.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek rano udam się do starszych i chorych. Od 17:00 spowiedź i adoracja, a po mszy spotkanie dla młodzieży do bierzmowania. O godz. 19:00 próba scholi – zapraszamy do śpiewania nowe dzieci i młodzież.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
  7. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna.
  9. Nasze parafialne kalendarze na 2019 rok – 10 i 15 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.