CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU         23 grudnia 2018

Pani Joanna Wejer Prezes Caritasu składa serdeczne podziękowania dla pani Kaszkowiak za ofiarowanie i przygotowanie posiłku, dla scholi za wspaniały śpiew, dla rady parafialnej za pomoc w organizacji, młodzieży ze szkolnego koła Caritas. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu ludzi w sobotę w salkach w domu parafialnym miała miejsce pierwsza parafialna Wigilia.

 1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
 2. Tradycją minionych lat od jutrzejszego poranka zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.
 3. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
 4. Msza Święta tzw. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 24:00.
 5. We wtorek Boże Narodzenie, a w środę drugi dzień świąt św. Szczepana, pierwszego męczennika
 6. W czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 7. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 8. W przyszłą niedzielę świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
 10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne – 1082.
 11. Opłatek wigilijny – można nabyć w zakrystii. W tym roku ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby scholi.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna.
 13. Nasze parafialne kalendarze na 2019 rok – 10 i 15 zł.