TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                            16 grudnia 2018

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
 2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
 3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 6:30, za wyjątkiem czwartku.
 4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele z udziałem księży z dekanatu w czwartek 16:00-17:00.
 5. Ostanie spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, połączone z przygotowaniem świątecznej liturgii, odbędzie się w czwartek po Mszy.
 6. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.
 7. Za tydzień w sobotę w salkach w domu parafialnym Caritas organizuje Wigilię dla seniorów i seniorek z naszej parafii. Również w sobotę na godz. 11:00 zapraszam do wspólnego udekorowania świątyni na święta.
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie – zebraliśmy 418.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte w poniedziałek i piątek od 19:00 do 19:30.
 11. Opłatek wigilijny – można nabyć pod chórem. W tym roku ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby scholi.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Świece Caritas po 10 i 15 zł.
 13. Nasze parafialne kalendarze na 2019 rok – 10 i 15 zł.