DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                              9 grudnia 2018

 1. W ubiegłą niedzielę w naszych salkach o godz. 15. miały miejsce warsztaty świąteczne, powstały przepiękne stroiki i kartki. Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom składam serdeczne podziękowania. We wspólnocie jest moc – to było piękne. Wczoraj w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dziękowaliśmy Panu Bogu za 25 lat naszej Parafii. Za posługę wszystkich kapłanów, za wszystkie sakramenty, za każdą łaskę miłosiernego Boga wyproszoną na kolanach w tej świątyni za przyczyną św. Ignacego Loyoli. Dzisiaj z tej okazji rada parafialna zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na kawę i ciasto na godz. 12:00 do salek. Ale najpierw zachęcam do wzięcia udziału w małym kiermaszu świątecznym przy wyjściu z kościoła.
 2. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
 3. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6:30.
 4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę w intencji Kościoła na Wschodzie, zachęcam do złożenia ofiary przy wyjściu.
 5. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.
 7. Za tydzień kolekta inwestycyjna.
 8. Ofiary rodzinne od stycznia na renowacje kościoła oraz parking.*
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu otwarte w poniedziałek, wtorek i środę od 16:00 do 17:00.
 10. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować obu radom parafialnym za posługę przez ostatnie 4 lata. Od listopada mamy nowe rady*.
 11. Opłatek wigilijny – można nabyć pod chórem, na osiedlu rozniosą radni. W tym roku ofiary przeznaczone zostaną na potrzeby scholi.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Wielkie i piękne Bóg zapłać dobremu sercu które przekazało 400 zł na mikrofon dla scholi. Bóg zapłać. Świece Caritas po 10 i 15 zł.
 13. Nasze parafialne kalendarze na 2019 rok – 10 i 15 zł.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
 • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.