PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018
W miniony piątek i sobotę w salkach w domu parafialnym młodzież(blisko 60 osób) przeżywała rekolekcje GPS jako jeden z elementów przygotowania do sakramentu bierzmowania. Bardzo serdecznie dziękujemy ekipie 10 osób z Sierakowic z ks. Maciejem Dzwonkowskim na czele za trud przygotowania i przeprowadzenia tych rekolekcji. Dziękuje także paniom Wiolecie Szlęk, Marii Wilma, Mireli Formela-Leik, Dorocie Marczykowskiej za pomoc i towarzyszenie młodzieży. Bóg zapłać młodzieży za piękną postawę i zaangażowanie.
1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do piątku o godz. 6:30*. Zachęcam do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
4. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
5. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Maksymilianowi, św. Janowi Pawłowi II oraz św. Ignacemu.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek rano od godz. 8:00 rozpocznę odwiedziny starszych i chorych z posługą sakramentalną, od godz. 16:45 adoracja i spowiedź a następnie Msza św. o godz. 18:00(nie będzie Mszy o 6:30). Po Mszy spotkanie dla młodzieży bierzmowanej.
7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to zarazem 25 rocznica utworzenia parafii św. Ignacego Loyoli w Siemirowicach. Z tej okazji rada parafialna zaprasza w niedzielę o godz. 12:00 do salek na kawę oraz mały kiermasz świąteczny.
8. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
9. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.
10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna. Kolekta na inwestycje wyniosła 945 zł, tym samy spłaciliśmy koszt instalacji nowego nagłośnienia. Bóg zapłać. Świece Caritas po 15 i 10 zł.
11. We wtorek na godz. 18:00 do salek zapraszam na spotkanie wszystkie osoby zbierające ofiary budowlane.
12. Przypominam o dzisiejszym zaproszeniu na godz. 15:00 do salek w domu parafialnym. Cel spotkania to wykonanie kartek świątecznych i stroików. Wszystkie materiały są już zakupione.
13. Zmarł nasz parafianin Kreft Kazimierz z Oskowa, pogrzeb we wtorek o 12:00. Wieczny…
14. Są już nasze parafialne kalendarze na 2019 rok. Dziękujemy p. Renacie za piękne fotografie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.