JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA         25 listopada 2018

 1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
 2. Dzisiaj na Mszy o 11:00 promocja kandydatów do LSO.
 3. Istnieje jeszcze możliwość zapisywania naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek i sobotę młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie przeżywała rekolekcje GPS. Rekolekcje poprowadzi grupa młodych ludzi z Sierakowic pod przewodnictwem ks. Macieja Dzwonkowskiego. Rekolekcje zostały przygotowane przez wydział duszpasterski Kurii w Pelplinie i zatwierdzone przez Ks. Bpa Diecezjalnego.
 7. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty od 3 grudnia od poniedziałku do piątku o godz. 6:30.
 8. Rada duszpasterska zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w niedziele 2 grudnia na godz. 15:00 do salek w domu parafialnym. Cel spotkania to wykonanie kartek świątecznych i stroików. Wszystkie materiały są już zakupione.
 9. Zeszłej niedzieli na rzecz WSD w Pelplinie zebraliśmy 606 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Serdecznie dziękuje także za dzisiejsze ofiary na inwestycje parafialne. To już ostatnia kolekta na nagłośnienie naszego kościoła.*
 10. Wczoraj została wykonana nowa iluminacja prezbiterium. Dziękuje p. Grzegorzowi za wykonaną prace. (295 zł, 650 – 110W)
 11. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 12. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.