TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           4 listopada 2018

  1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
  2. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w miniony czwartek na naszym cmentarzu, składam serdeczne podziękowania służbie liturgicznej, niosącym nagłośnienie oraz krzyż. Pięknie dziękuje za świadectwo wiary wyrażone dbałością o groby, oraz obecnością na cmentarzu i modlitwą za zmarłych. Szczególnie chciałbym podziękować osobie zajmującej się krzyżem na cmentarzu, zawsze jest pięknie zadbany, kwiatki nasadzone, znicze zapalone. Bóg zapłać.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po Mszy zbiórka LSO.
  4. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach przed każdą Mszą św.
  5. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości, niech to będzie dobra okazja do modlitwy za Ojczyznę.
  7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.
  8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne i na sprzątanie kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.