TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          28 października 2018

 1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.
 2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17:30. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po Mszy spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych.
 3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze o 9:00 i 11:00, procesja po pierwszej Mszy.
 4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wypominki jednorazowe i roczne można składać w zakrystii. W czwartek 8 listopada będzie msza zbiorowa za zmarłych*.
 5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
 6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, rozpoczynamy codzienną modlitwę za zmarłych wg intencji podanych na wypominkach. Zapraszam na Msze Święte o godz. 8:00 i 18:00. Od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta. Natomiast po Mszy spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy odmówimy różaniec za zmarłych, w sposób szczególny zapraszam Żywy Różaniec.
 8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.
 9. Bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój apel o porządkowanie spraw biurowo administracyjnych związanych z naszym cmentarzem. Kolejne osoby zapraszam do biura w poniedziałek i wtorek po Mszy.
 10. W ostatnią niedziele miało miejsce liczenie wiernych dla statystyk Kościoła, w naszym kościele było na 4 mszach łącznie 517 osób, co daje 34% parafii. Do Komunii przystąpiło 190 osób co daje niespełna 13%.
 11. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne i na sprzątanie kościoła.