DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       14 października 2018

 1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
 2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na ten cel po Mszy zbiórka do puszek.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
 5. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17:30. W sobotę po Mszy a w niedziele po Mszy o 9:00.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy na godz. 10:00 na uroczystą Mszę św. z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem.
 8. W piątek o godz. 16:00 zbiórka LSO.
 9. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 11. W zakrystii zgłaszamy naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne.
 12. W najbliższym czasie na naszym cmentarzu pojawią się informacje na tych grobach, które mają nie uregulowane sprawy administracyjne.
 13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.
 14. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne i na sprzątanie kościoła.
 15. Dzisiaj oraz za tydzień Caritas będzie sprzedawał pod chórem znicze.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.

16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.

17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.

18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.