DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   30 września 2018

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:30. Dzieci przygotowujące się do 1 Komunii św. przychodzą obowiązkowo(pon-pt).
 3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego oraz o nowe powołania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź i adoracja od godz. 17:00. Obowiązkowo młodzież przygotowująca się do bierzmowania. O godz. 8:00 odwiedzę chorych.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo różańcowe po Mszy.
 8. Dnia 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej, o godz. 11:00 poświęcenie różańców. Na tej Mszy także uroczyste złożenie na ołtarzu zobowiązań przez młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 9. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne(4819z7210). Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby scholi – 699.
 11. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze(10zł).

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.