DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        16 września 2018

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
 2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

* W poniedziałek o godz. 10:00 pogrzeb śp. Stanisława Marter z Oskowa.

 1. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 2. W sposób szczególny chcę zaprosić młodzież po bierzmowaniu do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast po Mszy zapraszam na urodzinową kawę obie rady parafialne.
 5. W sobotę Caritas zaprasza na godz. 15:00 do salek na Parafialny Dzień Gier Planszowych.
 6. W przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafialnej scholi zaśpiewa na dwóch Mszach, o godz. 9:00 i 11:00, po Mszach zaprosi na mały koncert pieśni religijnej a następnie poprosi o pomoc w zakupie potrzebnego sprzętu – na ten cel odbędzie się zbiórka do puszek.
 7. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne…
 9. Ogłoszenie Sołtysa z Piesek*
 10. Ogłoszenie o badaniach – gablotka.
 11. Rodziny, które na ten rok, nie składały się na sprzątanie kościoła a deklarowały możliwość odpracowania, zapraszam do kontaktu z Ks. Proboszczem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.