DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    2 września 2018

 1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 3. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Adoracja i spowiedź od 17:00. Pamiętajmy o kontynuowaniu nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Tego dnia rano udam się do chorych z posługą sakramentalną.
 6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Na Mszy o godz. 18:30 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 7. W niedzielę na Mszy o godz. 11:00 poświęcenie przyborów szkolnych dla wszystkich dzieci i młodzieży.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.
 9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z września
 10. Bóg zapłać za ofiary na nagłośnienie kościoła – zebraliśmy 1109 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.