OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018

  1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w piątek uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona diecezji. Natomiast w sobotę nasze parafialne święto – 34 r. poświęcenia kościoła przez bpa Ignacego Jeża.
  3. W sierpniu wielu z naszej diecezji, niektórzy także z naszej parafii, bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  4. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
  5. Za tydzień w niedzielę na wszystkich Mszach będzie śpiewał Tomasz Dorniak(zespół Massuana). Po Mszy będzie sprzedawał książki i płyty. Natomiast po ostatniej Mszy będzie zapraszał do salek na wykład nt. Stop dla raka. Cukrzyca i modyfikowana żywność.
  6. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Dewocjonalia. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z sierpnia. Listy są w zakrystii. Od sierpnia zbiórkę w blokach nr 11-14 będzie przeprowadzała pani Lucyna Jażdżewska.
  7. Jeszcze raz pięknie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do współtworzenia Parafialnego Dnia Wspólnoty z okazji odpustu parafialnego. Dziękuje również za modlitwę i życzenia złożone mi z okazji wczorajszego Dnia Proboszcza. Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.