SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         29 lipca 2018

 1. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 2. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W pierwszy piątek miesiąca do południa odwiedzę chorych i starszych z komunią św. Po południu od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Pamiętajmy o 9 pierwszych piątkach.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 6. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Dewocjonalia. Ofiary rodzinne
 7. W minionym tygodniu został wykonany 1. etap prac związanych z budową drogi dojazdowej do domu parafialnego oraz parkingu. Bóg zapłać p. Tadeuszowi Labuda oraz Stefanowi Wejer.
 8. Pięknie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. Wielu ciężko pracowało, niektórzy od wielu tygodni, aby dzisiejszy odpust mógł stać się Parafialnym Dniem Wspólnoty. Bóg zapłać p. Janowi Kulas, który z małżonką oraz przy sąsiedzkiej pomocy Puzdrowskich zaprojektował oraz wykonał scenę. Bóg zapłać p. Dorocie Marczykowskiej oraz p. Annie Lewandowskiej za przygotowanie scholi oraz przedstawienia. Bóg zapłać za twórczy wkład p. Małgorzacie Kulikowskiej, panu Wodzyńskiemu, p. Monice. Z całego serca dziękujemy także parafialnemu oraz szkolnemu Caritas, pani prezes Joannie Wejer, p. Halinie Neubauer, p. Lucynie Jażdżewskiej, p. Sylwii Wydrowskiej, p. Grzegorzowi Partyka, p. Mireli Formela-Leik. Dziękuje serdecznie za kwiaty do kościoła, za posprzątanie świątyni. Dziękujemy za upieczenie ciast. Za wspólną modlitwę na sobotniej adoracji. Bardzo serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży za śpiew oraz przygotowanie przedstawienia. Święty Ignacy poruszył i zmobilizował wiele serc. Moi kochani, zapraszam po Mszy abyśmy przeszli z prawej strony kościoła pod scenę, a po występach zapraszamy do salek w domu parafialnym na kawę, ciasto i nie tylko. Niech radość doświadczania Żywego Kościoła trwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.