SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    22 lipca 2018

 1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
 2. Dzisiaj, ze względu na przypadające w tym tygodniu wspomnienie św. Krzysztofa, modlimy się za kierowców i podróżujących. Akcja Św. Krzysztof 1GR ZA 1KM NA ŚRODKI TRANSPORTU DLA MISJONARZY – TWOJE PODZIĘKOWANIE ZA SZCZĘŚLIWE PODRÓŻE. Po Mszy pobłogosławię wszelkie pojazdy oraz zbierzemy do puszki ofiary na cele misyjne. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
 3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
 4. W ramach przygotowań do odpustu, proszę rodziny, które nie składały się na sprzątanie kościoła, o zgłoszenie się do księdza proboszcza. Trzeba w tym tygodniu wykosić trawę wokół kościoła, powiesić flagi nad wejściem, pomóc przy instalacji sceny, zbudować kawałek ogrodzenia. Zwracam się też ze specjalną prośbą do posiadających ogródki – proszę w sobotę rano przynieść trochę ciętych kwiatów do wystroju kościoła.
 5. W sobotę po Mszy św. w ramach duchowego przygotowania do uroczystości odpustowych zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkich ludzi dobrej woli, ofiarodawców, za wszystkie sakramenty; będziemy też prosić o większą otwartość na prowadzenie przez Ducha Świętego, o nowe powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego a także do posługi przy ołtarzu Pana Jezusa, będziemy prosić o nowych ministrantów, lektorki, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., o nowe Róże Żywego Różańca, o kościelnego, o nawrócenie opornych i zamkniętych na wspólnotę. Zapraszam w sposób szczególny młodzież oraz młode małżeństwa, wszystkie rodziny, starszych i cierpiących. Wspólna modlitwa, ofiarowane cierpienie, zawierzenie Bożej Opatrzności może sprawić cuda. Bądźmy razem, w jedności Kościoła jest siła.
 6. W niedzielę będziemy obchodzili święto naszej parafii – odpust ku czci św. Ignacego Loyoli. Msze św. o 7:00, 9:00 i 12:00. Po ostatniej Mszy na zewnątrz kościoła, przy scenie, koncert naszej parafialnej scholi, przedstawienie nt. życia św. Ignacego, koncert Uwielbienia z flagami; po występach zejdziemy do salek w domu parafialnym, gdzie Caritas poczęstuje nas kawą, herbatą, zimnymi napojami, ciastem a także kiełbasą z grilla. Będzie możliwość wsparcia przygotowań do odpustu poprzez nabycie cegiełek na budowę oraz złożenia dowolnego datku do puszek Caritasu. (przy scenie będzie trochę ławek, jednak zachęcam aby zabrać ze sobą rozkładane krzesełka a nawet kocyk dla całej rodziny)
 7. W ostatnich dniach została wykończona kolejna salka w domu katechetycznym. Salka św. Maksymiliana posiada aneks kuchenny z bieżącą wodą, kuchenkę gazową gdzie można przygotować do podania posiłki. Natomiast sala św. Ignacego jest przygotowana do przyjęcia 30 osób(docelowo będzie to 60 osób). Jest wyposażona w porcelanę obiadowo-kawową. Salki mają służyć całej wspólnocie parafialnej, są do Waszej dyspozycji. Na wszelkie spotkania rodzinne bezpłatnie. Jedynie będę prosił o pokrycie kosztów – prąd, woda, śmieci, sprzątanie. Proszę w biurze parafialnym rezerwować terminy.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinne

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.