TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            1 lipca 2018

  1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
  2. Od poniedziałku do środy będę uczestniczył w rekolekcjach kapłańskich w Pelplinie. Proszę o modlitwę za mnie oraz wszystkich kapłanów uczestniczących w tych rekolekcjach.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek rano odwiedzę chorych a po południu od 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Przypominam, aby dzieci które rozpoczęły nabożeństwo 9 pierwszych piątków miesiąca w czerwcu przez wakacje kontynuowały je.
  4. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian.
  5. W piątek na 11:00 zapraszam na zbiórkę LSO.
  6. Prasa katolicka. Wydanie specjalne Pielgrzyma z obrazkiem i książeczką „Różaniec z Ojcem Pio” po 6 zł. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek Caritasu, zebraliśmy na pomoc dziecku 1634,63. Bóg zapłać panu Janowi Kulas, który przy pomocy kilku dobrych ludzi odnowił drzwi wejściowe do kościoła. Bóg zapłać p. Arturowi Marczykowskiemu, Michałowi Jelińskiemu oraz Robertowi i Tomaszowi Milkowskim za wykonane prace przy domu parafialnym. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  7. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z lipca. Listy są w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.