JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   17 czerwca 2018

 1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
 2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w łączności z Mszą św.
 3. W środę po Mszy odbędą się zapisy na pielgrzymkę rowerową do Sianowa(wpisowe 10 zł) oraz spotkanie informacyjne. Na pielgrzymkę wyruszymy w poniedziałek 25 czerwca w godzinach porannych.
 4. W środę także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek o godz. 8:00 Msza dziękczynna za miniony rok szkolny oraz z prośbą o bezpieczne wakacje, po południu adoracja od 17:30.
 6. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na nagłośnienie kościoła.
 9. Zapowiedzi:

Amanda Szymichowska, zam. Siemirowice, Marcin Kurowski, zam. Siemirowice, zap.3.

Katarzyna Szymikowska, zam. Lębork, Paweł Labuda, zam. Siemirowice, zap.2.

Klaudia Wolska, zam. Bytów, Maciej Gangalowski, zam. Pieski, zap.1.

 1. Nasza parafianka skierowała do nas taką prośbę: Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc. Synek moich przyjaciół 2,5-letni Dawidek, walczy o życie.  Skrajnie niebezpieczna wada serca i płuc są wyrokiem! W całej Europie nikt nie podejmie się operacji – wada jest zbyt skomplikowana. Jedyny ratunek czeka w USA.  Mamy szansę na ocalenie jego życia, jednak czasu jest bardzo mało.

W związku z tym wolontariusze Caritas za tydzień po każdej Mszy przeprowadzą zbiórkę do puszek na ten cel.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.