DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     10 czerwca 2018

 1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”.
 2. Dziś dzieci klas 4 świętują rocznicę uroczystości 1. Komunii św., otoczmy dzieci i ich rodziny modlitwą i wsparciem, aby zawsze żyły w stanie łaski uświęcającej i kroczyły drogą zbawienia. Serdeczne Bóg zapłać pani Wiolecie za przygotowanie tej uroczystości.
 3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w łączności z mszą św.
 4. W poniedziałek przypada 18 rocznica moich święceń kapłańskich. Tego dnia kapłani rocznika 2000 będą wspólnie się modlić w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krajny w Byszewie. Mszę świętą odprawie w intencji naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie za dzieci neokomunijne oraz te, które tego dnia wspominają rocznicę 1. Komunii św. Również proszę o modlitwę.
 5. We wtorek po Mszy zapraszam na spotkanie w sprawie odpustu parafialnego.
 6. W środę nabożeństwo fatimskie oraz nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek adoracja od 17:30.
 7. W sobotę o godz. 11:00 zbiórka LSO.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne.
 9. Zapowiedzi:

Katarzyna Krause, zam. Kozy, Arkadiusz Wenta, zam. Pieski, zap. 3.

Amanda Szymichowska, zam. Siemirowice, Marcin Kurowski, zam. Siemirowice, zap.2.

Katarzyna Szymikowska, zam. Lębork, Paweł Labuda, zam. Siemirowice, zap.1.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.