DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    3 czerwca 2018

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.
 2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
 3. Kończymy dziś Biały Tydzień, dziękuje jeszcze raz wszystkim którzy podjęli trud organizacji. Bóg zapłać za dar ołtarza – nową Monstrancje. Za złożone przez dzieci ofiary na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Dziękuje za złożone ofiary na kwiaty na Boże Ciało, Bóg zapłać za zbudowanie ołtarzy, za niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, nagłośnienia. Za przygotowanie sypania kwiatków. Tyle dobra stało się naszym udziałem, niech dobry Bóg wynagradza i błogosławi.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała, codziennie chcemy w procesji eucharystycznej uwielbiać Serce Jezusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy, do baldachimu, krzyża, chorągwi, sypania kwiatów(niech dzieci neokomunijne przyjdą jeszcze w albach).
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 9:00 i 18:00(18:00 z procesją). Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek adoracja od 17:30.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych, listy są w zakrystii.
 9. Zapowiedzi:

Dominika Sztachańska, zam. Siemirowice, Mateusz Kobierzyński, zam. Bącka Huta, zap.3.

Daria Tarnowska, zam. Siemirowice, Oskar Buszman, zam. Siemirowice, zap.3.

Katarzyna Krause, zam. Kozy, Arkadiusz Wenta, zam. Pieski, zap. 2.

Amanda Szymichowska, zam. Siemirowice, Marcin Kurowski, zam. Siemirowice, zap.1.

 1. Ogłoszenie pana sołtysa, sobotnia wycieczka do Lichenia – zmiana godziny wyjazdu z 5 na 4:30.
 2. Za tydzień w niedziele o godz. 11:00 będziemy przeżywali pierwszą rocznicę 1. Komunii św. – serdecznie zapraszamy na próbę w czwartek na godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.