NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                27 maja 2018

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej parafii piękna i ważna uroczystość 1. Komunii Świętej. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe oraz wręczenie pamiątek. Rozpoczynamy także tzw. Biały Tydzień, dzieci wraz z rodzicami i najbliższymi będą codziennie w pełni uczestniczyły we Mszy św. (we wtorek poświęcenie dewocjonaliów).
 2. Przed nami także Boże Ciało, ćwiczenie sypania kwiatków w środę po Mszy, a rodziców prosimy o przygotowanie kwiatków. Procesja po pierwszej Mszy. Ofiary na kwiaty na ołtarze Bożego Ciała proszę składać do skarbonki na końcu ławek. Natomiast budujących ołtarze zapraszam we wtorek po pieniądze na kwiaty.
 3. W imieniu całej wspólnoty parafialnej, składam Bóg zapłać dzieciom oraz ich rodzicom za dar ołtarza: przepiękną nową Monstrancję, dziękujemy także Rodzicom za posprzątanie i przystrojenie kościoła oraz obejścia.
 4. W poniedziałek po Mszy zapraszam na spotkanie wszystkie Panie Katechetki.
 5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.
 6. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Tego dnia rano odwiedzę chorych i starszych a po południu spowiedź od godz. 17:00 w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna.
 9. Tydzień temu na nagłośnienie kościoła zebraliśmy 964 zł. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.