ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                      20 maja 2018

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 3. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.
 4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
 6. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o godz. 11:00 w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość 1. Komunii Świętej. Po południu o godz. 17:00 nabożeństwo majowe. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 11:00 spowiedź dla dzieci i ich rodzin.
 7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele.
 8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 9. W piątek od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Dewocjonalia. Ofiary rodzinne
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na nagłośnienie kościoła.
 12. Zapowiedzi:

Dominika Sztachańska, zam. Siemirowice, Mateusz Kobierzyński, zam. Bącka Huta, zap.1.

Daria Tarnowska, zam. Siemirowice, Oskar Buszman, zam. Siemirowice, zap.1.

 1. Zachęcam do składania ofiar, do puszki na końcu ławek, na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.