SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                             6 maja 2018

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
 2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek od 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Codziennie nabożeństwa majowe w łączności z Mszą świętą. Obowiązkowo przychodzą dzieci do 1. Komunii św. Dzieci w sobotę przychodzą na godz. 16:30 na próbę.
 7. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to 13 dzień miesiąca, rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Przynosimy modlitewniki fatimskie oraz różańce.
 8. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt.
 9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z maja. Listy są w zakrystii.
 10. Zmarł nasz parafianin śp. Krzysztof Burzyński, dzisiaj o godz. 18:00 Różaniec, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.