CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                        22 kwietnia 2018

 1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
 3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Odpust w Miechucinie.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszam do salki w domu parafialnym na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby aktywnie włączyć się w przygotowania tegorocznego odpustu parafialnego.
 5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców. Po każdej Mszy poświęcenie pojazdów.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na nagłośnienie kościoła. Ofiary rodzinne
 9. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować mojemu bratu Grzegorzowi, który poświęcił tydzień swojego urlopu, aby nam pomóc. Bóg zapłać za wszystkie wykonane prace w tym tygodniu.
 10. Pola nadziei*-plakat.
 11. Zapowiedzi: Formela Wojciech, zam. Siemirowice i Ellwart Marta, zam. Cewice zap.3.
 12. Diecezjalny Moderator Żywego Różańca zachęca do wzięcia udziału w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 1-2 czerwca 2018 r.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
 • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.