NIEDZIELA WIELKANOCNA        ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1 kwietnia 2018

 1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
 2. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego. Najpierw p. Wiolecie Szlęk, która z p. Dorotą Marczykowską zaprojektowały i zbudowały Ciemnicę oraz Grób Pański, dziękuje za ofiary na kwiaty do grobu(zebraliśmy 603 zł a wydaliśmy 714 zł); bardzo serdecznie dziękuje młodzieży, która czytała lekcje; całej LSO, organiście, niosącym baldachim i chorągwie oraz figurę Zmartwychwstałego; oraz Wam wszystkim za wspólne towarzyszenie panu Jezusowi od ostatniej wieczerzy aż po pusty grób.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
 4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę na godz. 18:00 zapraszam na spotkanie obie rady parafialne.
 6. Natomiast w sobotę na godz. 11:00 zapraszam na zbiórkę LSO.
 7. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
 8. Codziennie odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. Po Mszy o 9:00 procesja wokół kościoła.
 9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna.
 10. Tydzień temu na organistę zebraliśmy 1654,23.
 11. Po Wielkim Poście wróciło 15 skarbonek z jałmużną wielkopostną, jeśli ktoś jeszcze nie zdążył proszę składać je pod ołtarzem.
 12. Na początku marca Szkolne Koło Caritas wzięło udział w zbiórce żywności, darów zebrano tyle, że przy pomocy parafialnej Caritas podzielono je na 50 paczek. Żywność trafiła do rodzin naszej parafii. Za dobre serca, otwarte na bliźniego składam serdeczne Bóg zapłać.