CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  11 marca 2018

  1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
  2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 18:00, a gorzkie żale w niedzielę po pierwszej Mszy św.
  3. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek adoracja NS od 17:30.
  5. W sobotę na godz. 11:00 zapraszam na spotkanie LSO.
  6. Także w sobotę w godz. 16:00 – 17:00 spowiedź wielkopostna z udziałem księży z dekanatu. Msza niedzielna po spowiedzi o 17:00.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do 1. Komunii św. na godz. 11:00. Przynosimy książeczki „Z Panem Bogiem”.
  8. Zachęcam do składania jałmużny wielkopostnej do skarbonki Caritas: „Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym.”
  9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Ofiary rodzinnne…
  10. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.