DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   14 stycznia 2018

  1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boży, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
  2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu. *W środę po mszy zapraszam na spotkanie członków i sympatyków Caritas. Już dziś zapraszam także, w imieniu Caritas, na „Dzień gier planszowych” – w niedzielę 28 stycznia, godz. 15:00 w domu parafialnym.
  4. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za seniorów.
  6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania – patron, świadek, ad sacra.
  7. Trwa kolędowanie, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. Zadbajmy o chrześcijański wymiar tego spotkania. Niech będzie to czas modlitwy i rozmowy duszpasterskiej, pełnej troski o naszą parafię.
  8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze po 2 zł. Za tydzień kolekta na WSD.

9.W dniach od 19 do 21 stycznia 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym Księży Werbistów w Laskowicach Pom. odbędą się doroczne rekolekcje dla rolników i członków ich rodzin. Zgłoszenia i rezerwację noclegów należy kierować bezpośrednio do Domu Rekolekcyjnego Księży Werbistów: ul. Długa 22, 86-130 Laskowice Pom., tel. 52 330 73 00, e-mail: biuro@werbisci-laskowice.org.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.