ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA  31 grudnia 2017

  1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.
  2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, po Mszy św. odprawimy nabożeństwo dziękczynno przebłagalne.
  3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:00 i 18:00. Jest to święto nakazane.
  4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie.
  5. W tym tygodniu dni eucharystyczne miesiąca, w piątek do południa odwiedzę chorych z posługą sakramentalną, po południu od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. Na Mszę zapraszam młodzież przygotowująca się do bierzmowania, po Mszy warsztaty modlitewne.
  6. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszam na Msze Święte w porządku niedzielnym.
  7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  8. Rozpoczynamy kolędowanie, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. Zadbajmy o chrześcijański wymiar tego spotkania. Niech będzie to czas modlitwy i rozmowy duszpasterskiej, pełnej troski o naszą parafię.
  9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kolędy w Internecie i gazetce.

W tym tygodniu patronują nam:

2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.