CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU        24 grudnia 2017

 1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Pięknie dziękuje za wspólny czas oczekiwania i przygotowania, dzieciom, młodzieży i dorosłym. Dobre uczynki zbierane prze dzieci w czasie adwentowego czuwania w tym roku przyozdabiają naszą parafialną bożonarodzeniową szopkę. Dziękuję parafialnemu zespołowi Caritas oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję Z Serca Do Serca; za złożone dary dla bezdomnych. Dziękuję za przyozdobienie świątyni na czas świąteczny – młodzieży i dorosłym. Bóg zapłać za montaż drzwi w salkach w domu parafialnym, za montaż składanych schodów w zakrystii. Za złożone ofiary za opłatek wigilijny – kielich mszalny już jest po renowacji, wygląda przepięknie, jak nowy. Każdy dobry czyn zbliża nas do zbawienia. Ostatni czas obfitował w dobro, którego doświadczyłem od Was. Niech dobry Ojciec, który widzi w ukryciu błogosławi i darzy swą łaską. Bóg zapłać paniom katechetkom p. Mireli i p. Gabrysi za organizację konkursu rodzinnego na szopkę bożonarodzeniową, piękne prace i wiele zaangażowanych osób. Niektóre prace można nabyć i wesprzeć w ten sposób szkolne koło Caritas – dzisiaj po mszy zapraszam do salki w domu parafialnym na kiermasz szopek. Dziękuje również za Waszą obecność tydzień temu na kiermaszu książki – wiele osób zaopatrzyło się w piękne egzemplarze.
 2. Zachęcam do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Świece Caritasu i opłatek można jeszcze nabyć w zakrystii.
 3. Na Pasterkę zapraszam o godz. 24:00.
 4. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W przyszłą niedzielę, święto Świętej Rodziny. To ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa po pierwszej Mszy będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.
 6. Z ogromną radością chciałbym poinformować, iż 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego o godz. 18:00 na Mszy św. zostaną przekazane naszej parafii relikwie pierwszego stopnia św. Ojca Maksymiliana Marii Kolbego.
 7. Natomiast 3 marca, w sobotę o godz. 17:00 Bierzmowanie.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na inwestycje parafialne. Kolędy w Internecie i gazetce.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
 • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
 • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.