TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU  17 grudnia 2017

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.
 2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
 3. Tydzień temu do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 303 zł.
 4. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na godz. 11:00 zapraszam do wspólnego strojenia kościoła na Święta. Natomiast o 16:30 zbiórka LSO, w piątek pół godziny przed Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Zachęcam, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej. Spowiedź w dekanacie: poniedziałek Strzepcz 16:00-18:00; wtorek św. Marcin 8:30-10:00 i 18:30-20:00; środa św. Jan 9:00-10:00 i 15:45-18:00; czwartek, piątek i sobota u nas pół godziny przed mszą.
 6. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte wg porządku niedzielnego, natomiast o 24:00 Pasterka.
 7. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.
 8. Dzisiaj po pierwszej Mszy kiermasz książki w salce katechetycznej (wejście z prawej strony domu parafialnego)– nie tylko katolickiej – nowe książki w niskiej cenie, to dobra okazja aby wybrać prezent dla bliskich; w środę rozstrzygnięcie konkursu „Nasza nadzieja w Betlejem” a za tydzień w niedzielę, także po pierwszej mszy kiermasz szopek w salce katechetycznej. Zapraszamy.
 9. Wolontariusze Caritas po mszy będą sprzedawać świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (15 i 8 zł). Parafialna Caritas zachęca także do włączenia się w akcję „Z serca do serca” organizowaną przez franciszkanów w Lęborku. Dzieło polega na zorganizowaniu wigilii dla bezdomnych. Potrzebne jest 600 pierogów, 5 blach ciasta, paczki żywnościowe, słodycze. Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę akcję prosimy dary składać 22 grudnia.
 10. Opłatek na Wigilię można nabyć w zakrystii.
 11. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne