duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU     10 grudnia 2017

  1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.
  2. Dzisiejsza zbiórka do puszki przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Natomiast kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać.
  3. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

4.Spowiedź w tym tygodniu: środa – Łebunia, czwartek Załakowo i Kamienica, piątek Tuchlino, sobota Linia.

  1. W miniony piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zawiązał się Parafialny Zespół Caritas. Posługa w Caritasie to wolontariat na rzecz potrzebujących. Życzę owocnej pracy, niech Maryja Matka Pięknej Miłości wynagradza trud posługi. Dzisiaj można od wolontariuszy zakupić świece Caritasu i wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (15 i 8 zł). Parafialna Caritas zachęca także do włączenia się w akcję „Z serca do serca” organizowaną przez franciszkanów w Lęborku. Dzieło polega na zorganizowaniu wigilii dla bezdomnych. Potrzebne jest 600 pierogów, 5 blach ciasta, paczki żywnościowe, słodycze. Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę akcję prosimy dary składać 22 grudnia.
  2. W poniedziałek o 16:30 zbiórka LSO, w środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek pół godziny przed Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Za tydzień w salce katechetycznej(wejście z prawej strony) odbędzie się kiermasz książki – nie tylko katolickiej – nowe książki w niskiej cenie, to dobra okazja aby wybrać prezent dla bliskich. Kiermasz otwarty pomiędzy Mszami.
  4. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Nasze kalendarze parafialne (25 i 15 zł). Ofiary rodzinne

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.