duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                          3 grudnia 2017

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
 3. Od jutra zapraszam na Roraty, niech nasz udział we Mszach świętych ku czci Maryi Niepokalanej będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Zachęcam do noszenia lampionów.
 4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
 5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Przed Mszą św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcam do licznego udziału we Mszy Świętej. Od godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy zapraszam wszystkich zainteresowanych wolontariatem na spotkanie organizacyjne w sprawie parafialnego zespołu Caritas.
 7. W sobotę spowiedź adwentowa od 16:00 do 17:00 z udziałem księży z dekanatu.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie – do puszek, natomiast kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.
 9. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Książka „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo” 30zł. Są nasze kalendarze parafialne, duże po 25 i małe po 15 zł.
 10. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z grudnia. W tym miesiącu, przy okazji zbiórki trafią do waszych domów opłatki wigilijne – ofiary zebrane z tej okazji zostaną przeznaczone na renowacje kielicha mszalnego.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.