duszpasterskie

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA          26 listopada 2017

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się tydzień temu w przygotowania do wizytacji oraz podjęli Księdza Biskupa u siebie w domu. Szczególne podziękowania dla służby liturgicznej.
  2.  Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
  3. We wtorek po Mszy w domu parafialnym spotkanie z przedstawicielami Caritas z par. św. Marcina z Sierakowic. Zapraszam rade duszpasterską oraz wszystkich zainteresowanych posługą w Caritasie.
  4. W środę na godz. 16:00 zapraszam LSO, a przed Mszą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek natomiast, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele codziennie przed Mszą św. a w piątek od godz. 16:45. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzę chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8:00. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek w czasie spowiedzi oraz modlitwy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, również z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej spotkanie Żywego Różańca.
  7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.
  8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Książka „Tuż przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo” 30zł. Są nasze kalendarze parafialne, duże po 25 i małe po 15 zł.