duszpasterskie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 października 2017

 1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Dziękuje za wspólną modlitwę, szczególnie dzieciom oraz rodzicom, którzy towarzyszyli swoim pociechom.
 2. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. We wtorek, w ramach przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszam na spowiedź od godz. 16:30, o 17:30 ostatni Różaniec dla dzieci.
 4. W środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o 9:00 i 11:00. Procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych po Mszy Świętej o 9:00.
 5. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.
 6. W czwartek, 2 listopada, który jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 8:00 i 19:00. Niezwykle ważną jest wspólnotowa modlitwa Kościoła za zmarłych. Od 2 listopada będziemy codziennie się modlić Różańcem za zmarłych w łączności z Mszą św., w tym celu wypisane wypominki jednorazowe proszę składać w zakrystii. Natomiast przez cały rok w każdą niedzielę modlimy się za zmarłych zgłoszonych do wypominek rocznych. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 7. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach będziemy przepraszać Serce Boże za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia.
 8. W pierwszy piątek miesiąca z sakramentami świętymi udam się do chorych i seniorów
  z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 8:00, po południu od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św
  .
 9. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudana aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m.in. w Opolu, gdzie nieudana aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.
 10. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dzisiaj (29.X) ma miejsce zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
 11. Z wielką radością chciałbym podzielić się z Wami dobrą wiadomością: od października br. w szkole w Siemirowicach istnieje Szkolne Koło Caritas i posiada charakter wolontariatu. Niebawem więcej o kole usłyszymy przy okazji organizowanych akcji, mamy nadzieję, że nie zabraknie ludzi dobrego serca. Opiekunem jest pani katechetka Mirela Formela-Leik. Gratulujemy!
 12. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje parafialne – 872. Są już nasze kalendarze parafialne(5 edycja), duże po 25 i małe po 15 zł. (pomysł i foto p. Renata Zielonko). Ofiary rodzinne

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).