duszpasterskie

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 września 2017

 13 września przeżywaliśmy kolejne nabożeństwo fatimskie. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim obecnym za wspólną modlitwę, za waszą obecność i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

  1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Łączymy się dzisiaj z całą diecezją pelplińską oraz Księdzem Biskupem Ryszardem we wspólnej modlitwie dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziś w Lubaniu bowiem Dożynki Diecezji Pelplińskiej.
  3. Jutro w liturgii kościoła będziemy wspominać patrona polski oraz polskiej młodzieży. Z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania rozpoczynamy Triduum św. Stanisława Kostki. Przez trzy dni codziennie spotykamy się na Mszy o godz. 18:00, 1-go dnia – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych(przynosimy świece), 2-go dnia zawierzenie się opiece Maryi, 3-go dnia modlitwa do św. Stanisława i indywidualne błogosławieństwo.
  4. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. Tego dnia Ksiądz Proboszcz będzie szczególnie dziękował Panu Bogu za dar życia w swoje 43 urodziny. Na kawę zaprasza w czwartek od 8:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 17:00.
  5. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne. Ofiary rodzinne

 Zapowiedzi: Paweł Gangalowski, zam. Siemirowice i Justyna Kołodziej, zam. Lębork, zap.2.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 IX – św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; św. Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe);
  • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).