duszpasterskie

 DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      3 września 2017

  1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  3. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne -1033 zł. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z września oraz zbiórkę na sprzątanie kościoła. Listy są w zakrystii.
  4. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pani Annie Kreft z Piesek za długoletnią posługę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Troska o naszą świątynię, o nasze dobro wspólne jest obowiązkiem wiary każdego z nas. Od września zmienia się system sprzątania…
  5. 17 września w Lubaniu koło Kościerzyny będą miały miejsce dożynki diecezjalne. Chętnych na wyjazd autokarem proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  6. Tomaszkowi z okazji 3 urodzin składamy serdeczne życzenia, opieki Anioła Stróża i samych radości…