duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                 11 czerwca 2017

 1. 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej parafii piękna i ważna uroczystość 1. Komunii Świętej. Dzieci w tzw. Białym Tygodniu będą wraz z rodzicami codziennie w pełni uczestniczyły we Mszy św.
 2. Piękne Bóg zapłać dzieciom za dar ołtarza: pozłacaną puszkę do Komunii św. oraz trzy mosiężne świeczniki ołtarzowe, a także Rodzicom za piękne posprzątanie i przystrojenie kościoła oraz obejścia.
 3. Warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 4. 2.We wtorek, 13 czerwca, po Mszy nabożeństwo fatimskie – przynosimy modlitewniki fatimskie.
 5. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze*, dzieci do sypania kwiatów, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Nadal zachęcam do składania ofiar do puszki na końcu ławek na kwiaty do 4 ołtarzy na Boże Ciało. Przedstawicieli poszczególnych ołtarzy zapraszam do biura po pieniądze na kwiaty.
 6. 4.Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej o godz. 9:00. Proszę o przygotowanie feretronów i baldachimu mieszkańców Piesek. Zmobilizowanie w domu ministrantów i lektorki.
 7. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Za tydzień kolekta na inwestycje parafialne.
 9. Zapowiedzi: Piotr Koszałka, zam. Skrzeszewo i Katarzyna Lipiec, zam. Siemirowice, zap. 3.
  Karol Płotka, ur. Kartuzy i Ewa Piotrowska, ur. Lębork, zap. 2.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach (wspomnienie obowiązkowe);
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb” (wspomnienie obowiązkowe).