duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA        16 kwietnia 2017

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

Dobro, które czynimy ze względu na Jezusa, zawsze do nas powraca. W tę Świętą Noc dopełnia się, piękny i bogaty czas Świętego Triduum Paschalnego, z całego serca dziękuję Wam wszystkim za wspólny czas modlitwy, świadectwa, doświadczania mądrości i dobroci Pana Boga, za trwanie przy Jezusie w tym niezwykle ważnym czasie. Szczególnie składam Bóg zapłać p. Dorocie i Arturowi Marczykowskim oraz p. Wiolecie Szlęk za przepiękny Grób Pański. Panu Piotrowi Kos za stelaże do Grobu. Paniom strojącym chrzcielnicę, służbie liturgicznej, organiście, p. Lucynie, młodzieży czytającej i śpiewającej. Bóg zapłać za przygotowanie chorągwi i baldachimu. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu(518zł). Osobno i specjalnie chciałbym podziękować tym nielicznym dzieciom za złożenie jałmużny wielkopostnej(13/100).

2.Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Będziemy je sprawować o godz. 9:00 i 11:00. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

  1. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych do puszek przed kościołem złożymy ofiary na wydziały teologiczne i uczelnie katolickie w Polsce.
  2. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
  3. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

  1. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Ofiary rodzinne
  2. Zapowiedzi: Jakub Regliński, zam. Siemirowice i Natalia Malek, zam. Łebunia, zap. 3.

Łukasz Schmydke, zam. Cewice i Angelika Lis, zam. Pieski, zap. 2.