duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                 2 kwietnia 2017

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
 3. Wczoraj miała miejsce spowiedź wielkopostna, bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy z niej skorzystali. Spowiedź w dekanacie: poniedziałek w Miechucinie(16:30-18:00), wtorek w Załakowie (16:30-17:15) i Kamienicy(16:30-17:55), środa św. Jan(9:00-10:00;15:30-18:00), czwartek św. Marcin(9:00-10:30;16:00-19:30), sobota w Linii(14:00-17:00). Jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy prasie katolickiej. Natomiast na kwiaty do Grobu Pańskiego proszę składać ofiary do puszki na końcu ławek.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
 5. W piątek już ostatnia Droga Krzyżowa, tradycyjnie przejdziemy ulicami Siemirowic. Rozpoczniemy i zakończymy ją w kościele. Od 17:30 Adoracja NS, o godz. 18:00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową, po powrocie do kościoła odprawię Mszę św.
 6. W sobotę na godz. 11:00 zapraszam na zbiórkę LSO.
 7. Przyszła niedziela, 9 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy zielone gałązki, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
 8. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje parafialne(monitoring) – 940. Rozpoczynamy zbiórkę ofiar rodzinnych z kwietnia, listy są do odbioru w zakrystii.
 9. Bóg zapłać za okazane dobro i pomoc w minionym tygodniu. (drzewo, ciasto, rusztowania).
 10. Bardzo serdecznie dziękuje także paniom katechetkom za przygotowanie wraz z młodzieżą nabożeństw Drogi Krzyżowej.
 11. Zapowiedzi: Rafał Krampa, zam. Siemirowice i Natalia Rynkiewicz, zam. Sopot, zap. 3

Jakub Regliński, zam. Siemirowice i Natalia Malek, zam. Łebunia, zap. 1.