Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                               18 grudnia 2016

 

Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

 1. Spowiedź w dekanacie: w poniedziałek w Strzepczu, we wtorek w Łebunii.
 2. W środę na godz. 15:00 zapraszam do wspólnej pracy przy strojeniu świątyni na święta. O godz. 18:00 w domu parafialnym spotkanie opłatkowe dla rad parafialnych.
 3. W czwartek na godz. 18:00 zapraszam ministrantów, natomiast o godz. 19:00 w domu parafialnym wspólne kolędowanie.
 4. W piątek o godz. 8:00 odwiedzę chorych z Komunią św.
 5. W sobotę ostatnie roraty o godz. 9:00. A po nich specjalnie dla dzieci wspólne śpiewanie kolęd.
 6. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.
 7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 8. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.
 9. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do przedświątecznej spowiedzi św. zawsze 20 minut przed roratami.
 10. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 6:50.
 11. Prasa katolicka. Gazetka parafialna. Kalendarze naszej parafii – 8 zł mały i 16 duży.
 12. Tydzień temu na „Kościoły Wschodu” do puszki zebraliśmy 317 zł.
 13. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Ofiary rodzinne z grudnia:
 14. Bóg zapłać p. organiście Bartłomiejowi Chrycyk za bardzo korzystną cenę za organy firmy Ahlborn. Organy już są zainstalowane, dziękuję p. Michałowi Wenta za bezpłatny transport z Lęborka. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel oraz naszemu organiście za inicjatywę i zaangażowanie.